II RP 5 złotych 1925 Konstytucja, PRÓBA, srebro, Warszawa, UNIKAT stempel lustrzany, 81 perełek, bez znaku mennicy z kolekcji W. Głuchowskiego
Cena wywoławcza:
50 000 PLN
58 650 PLN
2014-10-25
Ekstremalnie rzadka próba międzywojenna, drugi znany egzemplarz. Na aukcji w 2008 roku błędnie opisana
jako P 139 f. UNIKAT. Moneta wybita stemplem lustrzanym w nieznanym nakładzie. Egzemplarz z kolekcji
Włodzimierza Głuchowskiego.
Wyśmienity egzemplarz, drobne skazy w tle. Piękna patyna. Połysk.
Parchimowicz P 139 k