II RP 5 złotych 1925, Konstytucja, PRÓBA, mosiądz z kolekcji W. Głuchowskiego (327)

18 400,00 zł

Cena wywoławcza:
10 000,00 zł

2014-10-25

Bardzo rzadka i efektowna próbna moneta wybita stemplem głębokim w nakładzie 60 sztuk, sporadycznie
pojawiająca się w handlu. Obwódka na rewersie 100 perełek. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza
Głuchowskiego.

Przebarwienia. Poziome rysy przy szponach i ogonie powstałe z niewygładzonego stempla.

Parchimowicz P 139 b

Stan zachowania 2-
Waga 18,60 g mo
Średnica 37,0 mm

II Rzeczpospolita Polska
Aukcja 6
327
2014-10-25