II RP. 5 złotych 1925, Konstytucja 100 perełek, srebro z kolekcji W. Głuchowskiego
Cena wywoławcza:
10 000 PLN
29 900 PLN
2014-10-25
Jedna z najbardziej efektownych okolicznościowych monet II RP. Pięć złotych z 1925 roku większość katalogów
traktuje jako próbę, natomiast J. Parchimowicz wskazał przesłanki pozwalające uznać ją za monetę o charakterze
obiegowym. Nakład 1000 sztuk. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.
Ponadprzeciętny stan zachowania, jak na ten typ monety.
Parchimowicz 113 a