Jan II Kazimierz. Półtorak 1652. Wilno
Cena wywoławcza:
1 000 PLN
2 645 PLN
2014-05-24
Aw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop – Wazów w środku.
W otoku: IOA CAS D G REX POL M D L
Rw.: Jabłko królewskie z cyfrą 06 w środku.
W otoku: MONETA NOVA M D LITV 1652
Ekstremalnie rzadka odmiana półtoraka (omyłkowo 06 zamiast 60). Cyfra 3 na awersie w legendzie otokowej.
Ładny stan zachowania. Patyna.
Kopicki 3612 R6; Ivanauskas 5JK2-2; Tyszkiewicz nie notuje