August III Sas. Dwuzłotówka (8 groszy) 1753, Lipsk - skrót gr (groszy) małymi literami - PCGS MS64 (MAX) - WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
7 000 PLN
11 700 PLN
2021-09-25
Aw.: Popiersie króla.
W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUM
Rw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych czteropolowa tarcza herbowa,
w środku mała tarcza saska. W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1753
Najwyższa nota gradingowa na świecie (patrząc zarówno na NGC jak i PCGS), jest to zarazem jedyny egzemplarz w nocie MS. Wyśmienicie zachowana dwuzłotówka ze skrótem "gr" (groszy) pisanym małymi literami a nie drukowanymi. Piękny, zegarowy połysk menniczy oraz subtelna, seledynowa patyna. Menniczy egzemplarz, wspaniałe detale, drobna moneta do najlepszych kolekcji pod względem urody.
Kahnt 681b; Merseburger 1777
Stan zachowania:
PCGS MS64 (MAX)
Ag
29 mm