PRL. PRÓBA miedzionikiel 10 złotych 1958 Kościuszko bez napisu PRÓBA - PCGS SP64 (MAX)
Cena wywoławcza:
8 000 PLN
13 500 PLN
2020-10-17
Najwyższa nota gradingowa na świecie.
Ekstremalnie rzadka moneta próbna wybita głębokim stemplem w nakładzie zaledwie 10 sztuk, w miedzioniklu.
Rocznik 1958 nie był przeznaczony do obiegu, stąd też na stan zachowania wskazują niechlujnie przygotowane stemple.
Delikatna patyna, połysk menniczy i idealnie zachowane detale.
Parchimowicz P 237d (cena amatorska)