Władysław IV Waza. Talar 1640, Gdańsk
Cena wywoławcza:
6 000 PLN
6 325 PLN
2012-10-21
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi okrytej koronkowym kołnierzem. Na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: VLAD IIII D G REXPOL ETSVE M D LIT RVS PRVS
Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę gdańską wspartą na kartuszu, po bokach między nogami lwów
inicjały G-R. Data 1640 u dołu w kartuszu. Nad tarczą wieniec laurowy, wewnątrz liście palmowe
oraz siedmiolistna gałązka.
W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANEN
Ciekawszy wariant stempla z dwukropkiem po nazwie miasta.
Patyna. Moneta wybita uszkodzonymi stemplami.
Kopicki. 7567; Davenport. 4356; CNG. 222 II; Parchimowicz. 1851b