Tadeusz Czacki, „O litewskich i polskich prawach” tom I, 1800 r.
Cena wywoławcza:
5 000 PLN
6 000 PLN
2017-10-21
Tom I (jeden z dwóch). O ich duchu, źródłach, związku i o rzeczach zawartych w pierwszym Statucie dla Litwy, 1529 roku wydanym przez Tadeusza Czapskiego.
Wydanie w Warszawie, w 1800 roku, w drukarni J. C. G. Ragoczego, Jego Królewskiey Mości uprzywilejowanego Drukarza, Mieszkającego w Starym Mieście Nr. 52. 328 stron.
Zawiera tablice z wizerunkami polskich monet. Twarda oprawa, półskórek z epoki, podział na pola, barwne szyldziki, narożniki skórzane, obcięcia kart barwione na czerwono.
Stan dobry, okładka podniszczona (ubytek grzbietu), wewnątrz bez zarzutu.