Archiwum sprzedaży, ceny monet, medali, banknotów i odznaczeń
Archiwum Numizmatyczne Antykwariatu Numizmatycznego M. Niemczyk

W naszym archiwum jest 175 530 pozycji | Najrzadsze i najdroższe numizmaty | Zobacz nasze trwające aukcje

Historia Antykwariatu Niemczyk
Firma Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk powstała w 2005 roku, lecz jej historia sięga wiele lat wcześniej. W 2001 roku Paweł Niemczyk, młody student, entuzjasta numizmatyki, 
wnuk znanego numizmatyka Mieczysława Niemczyka (członka Polskiego Towarzystwa Archeologicznego, Warszawskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz autora katalogów numizmatycznych), związał się z antykwariatem usytuowanym na Starym Mieście przy ul. Świętojańskiej w Warszawie. To kameralne przedsięwzięcie od 1989 roku prowadzane było przez panów Jacka Michalskiego i Arkadiusza Pawłowskiego, doświadczonych antykwariuszy z długoletnim stażem i ustaloną renomą.

Entuzjazm, energia, wiedza, umiejętności i ponadprzeciętny zmysł handlowy Pawła Niemczyka zadecydowały, iż po kilku latach wspólnej pracy, to on został wybrany na szefa nowo powstałej firmy. Decyzja ta zaowocowała szybkim rozwojem firmy i powstaniem przedsięwzięcia na dużo większą skalę o międzynarodowym zasięgu.

Ukoronowaniem osiągnięć jest uznanie na całym świecie, zaproszenie i uczestnictwo w najbardziej prestiżowych organizacjach branżowych, sukcesy aukcji numizmatycznych, a przede wszystkim kapitał zaufania jakim darzą Pawła Niemczyka kupujący i sprzedający.

W 2010 roku Antykwariat Numizmatyczny Paweł Niemczyk zorganizował swoją pierwszą profesjonalną aukcję stacjonarną, która odbyła się 23 października w Hotelu WESTIN i zakończyła się wielkim sukcesem. Jakość i niepowtarzalność oferowanych przedmiotów sprawiły, że aukcja ta stała się najważniejszym polskim wydarzeniem numizmatycznym ostatnich lat. Łączna wartość sprzedaży wyniosła 9 873 497 złotych, średnia cena za sprzedaną pozycję wyniosła 54 852 złotych.

Oceniając renomę i wysokie notowania na rynku krajowym i zagranicznym, dobrany ze szczególną starannością kolektyw pracowników o wysokich kwalifikacjach i dotychczasowe sukcesy, można postawić tezę, że dokonania Firmy pod kierownictwem młodego, prężnego szefa Pawła Niemczyka, to dopiero początek i pierwsze kroki na drodze do rozwoju Antykwariatu Numizmatycznego.

W 2014 roku kierownictwo nad Firmą przejął brat Pawła Niemczyka, Michał Niemczyk. Firmę wspomaga doświadczony zespół pracowników wraz z panem Jackiem Michalskim. Antykwariat Numizmatyczny prowadzony pod kierownictwem nowego szefa Michała Niemczyka działa sprawnie realizując dzieło i misję śp. Pawła Niemczyka.

Dziś Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk jest najbardziej rozpoznawalnym Polskim Numizmatycznym Domem Aukcyjnym na świecie. Zajmuje się kupnem, sprzedażą i wyceną monet, banknotów, medali, odznaczeń i przedmiotów historycznych. Firma dba o wysokie standardy, pielęgnuje i rozwija zasady współpracy ze wszystkimi kontrahentami w kraju i za granicą. 

Dwa razy do roku, poza aukcjami internetowymi oraz sklepem numizmatycznym, organizuje profesjonalne aukcje. Licytowane są na nich wyselekcjonowane, tylko najciekawsze i najrzadsze przedmioty. Aukcje te odbywają się w prestiżowych obiektach konferencyjnych w Warszawie, przeprowadzane są zgodnie ze światowymi standardami w zakresie profesjonalnej obsługi, bezpieczeństwa i dyskrecji transakcji.

Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne Aukcje, a także do naszego sklepu w Warszawie przy ul. Żelaznej 67/22.
Do Państwa dyspozycji jesteśmy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00