II RP. 10 złotych 1933, Romuald Traugutt, PRÓBA, srebro, stempel lustrzany, bez napisu próba z kolekcji W. Głuchowskiego (342)

0,00 zł

Cena wywoławcza:
10 000,00 zł

2014-10-25

Moneta wybita w nakładzie 100 sztuk w 70. rocznicę Powstania Styczniowego. Moneta wybita stemplem lustrzanym, bez napisu PRÓBA. Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Egzemplarz ekstremalnie rzadki i niespotykany w takim stanie zachowania.
Drobne przebarwienia przy literze "T".

Parchimowicz P 155 b

Stan zachowania L
Waga 21,94 g Ag
Średnica 34,0 mm

II Rzeczpospolita Polska
Aukcja 6
342
2014-10-25