II RP 5 złotych 1927 Nike, PRÓBA, srebro, UNIKAT brak napisu na obrzeżu, brak napisu PRÓBA, rant gładki z kolekcji W. Głuchowskiego (330)

47 150,00 zł

Cena wywoławcza:
40 000,00 zł

2014-10-25

Ekstremalnie rzadka próba. Nakład nieznany. UNIKAT. Jedyny znany egzemplarz. Dotychczas nieznana
w literaturze taka moneta bez napisu PRÓBA, z rantem gładkim. Po raz pierwszy w ofercie aukcyjnej.
W katalogu Janusza Parchimowicza Moneta ta pojawia się w wykazie monet Gustawa Soubise- Bisiera (17).
Egzemplarz z kolekcji Włodzimierza Głuchowskiego.

Parchimowicz nie notuje

Stan zachowania 3+
Waga 18,41 g Ag
Średnica 33,0 mm

II Rzeczpospolita Polska
Aukcja 6
330
2014-10-25