Stanisław August Poniatowski. Dukat 1770, Warszawa (145)

126 500,00 zł

Cena wywoławcza:
80 000,00 zł

2014-10-25

Aw.: Stojąca postać króla w prawo. Po bokach data 17-70
W otoku: STANISLAUS AUG – D G REX POL M D L
Rw.: W otoczonym ornamentami kwadracie, sześciowierszowy napis:
MONETA / AUREA / POLONI / AD LEG / IMPER
U dołu inicjały I-S (Justyn Schröder, mincerz warszawski).

Niezwykle rzadko spotykany na rynku numizmatycznym dukat ze stojącą postacią króla. Zwykle na monetach
przedstawiane jest popiersie. Był w kolekcji Z. Chełmińskiego, M. Frankiewicza i W. Chomińskiego.
Po wojnie notował go zbiór S. Herstala, ale nie posiadał go H. Karolkiewicz.

Kopicki 2504; Friedberg 103; Plage 425; Kaleniecki s. 530; Parchimowicz 1239 f ;Tyszkiewicz 75

Stan zachowania 2
Waga 3,47 g Au
Średnica 22,0 mm

Stanisław August Poniatowski
Aukcja 6
145
2014-10-25