II RP. PRÓBA Srebro 1 grosz 1925 bez napisu PRÓBA PCGS SP58 RZADKOŚĆ (1449)

13 800,00 zł

Cena wywoławcza:
7 000,00 zł

2018-05-27

Druga najwyższa nota gradingowa na świecie, jednak PCGS nie odróżnia groszy srebrnych na odmiany,

Ogromnej rzadkości moneta próbna wybita w srebrze, stemplem lustrzanym w Mennicy Warszawskiej.

Nakład nieznany, nienotowana na aukcjach.

Pięknie zachowany egzemplarz, patyna, połysk menniczy.

Moneta do najlepszych kolekcji.

Parchimowicz P101p

Stan zachowania PCGS SP58

Monety Próbne II RP
Aukcja 15 - sesja II
1449
2018-05-27