II RP. PRÓBA srebro 10 złotych 1925 Warszawa, bez napisu PRÓBA (1432)

13 800,00 zł

Cena wywoławcza:
8 500,00 zł

2018-05-27

Ogromnej rzadkości moneta próbna, wybita w Warszawskiej Mennicy, w znikomym nakładzie zaledwie 50 egzemplarzy, bez napisu PRÓBA. Sporadycznie pojawiająca się na rynku.

Popiersie kobiety i mężczyzny zwrócone w lewo.

Dużo połysku menniczego, dobrze zachowane detale, patyna.

Parchimowicz P150b

Stan zachowania 2-
Waga 4,09 g Ag

Monety Próbne II RP
Aukcja 15 - sesja II
1432
2018-05-27