Jan II Kazimierz. Dwudukat koronny 1664 A-T, Kraków

Cena wywoławcza:
15 000  PLN
36 800  PLN
2010-10-23

Aw.: Popiersie króla w koronie i w zbroi okrytej
płaszczem spiętym broszą na ramieniu. W otoku:
IO:CASIM∙D:G∙RE X∙POL∙&SVE∙M∙D:L∙

Rw.: Pod koroną czterpolowa tarcza z małą tarcząz herbem Snop Wazów w środku, opasana wstęgą z Orderem Złotego Runa.
Po obu stronach tarczy incicjały zarządcy mennicy A-T.
W otoku: MONETA:AVREA REGN:POL∙1664

Uderzenie pod brodą króla. Patyna.

Literatura : Kopicki.1921; Friedberg.89; Kaleniecki s. 358; H-Cz.5922; Tyszkiewicz.100

Stan zachowania: 3
Waga: 6,820 g Au
Średnica: 28,4 mm
Metal: Au
Nr aukcji: Aukcja 1
Lot: 113
Data aukcji: 2010-10-23