II RP. PRÓBA srebro 5 złotych 1930 Sztandar, stempel LUSTRZANY NGC PF64 CAMEO (MAX)

Cena wywoławcza:
40 000  PLN
80 400  PLN
2018-03-10

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Moneta wybita stemplem lustrzanym, w nieznanym nakładzie.

W katalogu J. Parchimowicza adnotacja "NIENOTOWANA".  Fotografia monety w katalogu Janusza Parchimowicza na stronie 188.

Niezwykle efektowna moneta wybita dla celów kolekcjonerskich stemplem lustrzanym. Na specjalnie przygotowanym krążku odciska się polerowanym stemplem relief monety, tło charakteryzuje się lustrzaną powierzchnią, elementy wypukłe są matowe, co nadaje monecie niezwykły efekt. Dodatkowo głębszy niż przy standardowych emisjach stempel stwarza dodatkowe wrażenie trzeciego wymiaru. Naturalna patyna, wyjątkowej urody i rzadkości przedmiot.

Moneta wybita w mennicy Warszawskiej (znak mennicy na rewersie, na dole, po lewej stronie drzewca sztandaru). Na rancie napis SALUS - REIPUBLICAE - SUPREMA - LEX.

Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Ekstremalnie rzadka próbna moneta II RP wybita stemplem lustrzanym, najpiękniejsza jaką widzieliśmy.
Moneta w takim stanie zachowania i rzadkości to ozdoba każdej kolekcji.

Parchimowicz P 144c (fotografia tej monety) , Notatki poz.19 (30.-).

Stan zachowania: NGC PF64 CAMEO
Waga: Ag
Średnica: 33 mm
Nr aukcji: Aukcja 14e
Lot: 690
Data aukcji: 2018-03-10