Księstwo Warszawskie. 1/3 talara (2 złote) 1812 IB, Warszawa
Cena wywoławcza:
800 PLN
3 720 PLN
2018-03-10
Aw.: Głowa księcia Fryderyka Augusta w prawo z przewiązanymi wstążką włosami. W otoku: FRID AVG REX SAX DVX VARSOV
Rw.:
Ukoronowana dwupolowa tarcza z orłem polskim i herbem Saksonii, opasana
gałązkami palmy, przy koronie data 18-12, u dołu inicjały I-B, poniżej
nominał: 1/3 TALARA
Wspaniały egzemplarz. Ciemna, kolorowa patyna. Delikatny justunek bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Moneta do najlepszych zbiorów monet okresu Księstwa Warszawskiego.
Kopicki 3697; Plage 111; Berezowski 501
Stan zachowania:
1-
8,63 g Ag
29 mm