Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1546, Gdańsk, ex. Slg Horn (54)

1 897,00 zł

Cena wywoławcza:
1 300,00 zł

2017-10-21

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS I REX POLO DO TO PRVS
Rw.: Napis w czterech wierszach: GROSS AR / TRIP CIVI / GEDANEN / 15-46 u góry nominał III

Urokliwa, kolorowa patyna. Delikatnie wytarty egzemplarz ale bardzo dobra prezencja. Oryginalna karteczka inwentarzowa. Rzadki rocznik.

Iger G.46.1a (R3)

Stan zachowania 3+
Waga 2,42 g Ag
Średnica 21 mm

Zygmunt I Stary
Aukcja 12
54
2017-10-21