Jan III Sobieski. Dukat 1688, Gdańsk ex. Mękicki collection
Cena wywoławcza:
10 000 PLN
16 800 PLN
2017-10-21
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi z zawieszonym na piersi Orderem św. Ducha. W otoku: IOAN III DG REX POL M D L R P R
Rw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z gałązkami oliwnymi. W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANEN 1688
Wspaniała proweniencja, moneta z legendarnej kolekcji R. Mękickiego.
Ładny egzemplarz. Wiekowa, czerwona patyna. Połysk menniczy.
Tyszkiewicz 18Kopicki 7693 (R3); Friedberg 36; Kaleniecki s. 477; CNG 375; H-Czapski 2503 (R2); Parchimowicz 1529 b;