Jan III Sobieski. Szóstak (6 groszy) 1684 SP, Bydgoszcz NIENOTOWANY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w wieńcu laurowym i rzymskiej zbroi. Pod popiersiem S P W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R P
Rw.: Pod koroną dwie tarcze herbowe. Pod nimi tarcza z herbem Janina – Sobieskich. U dołu w napisie herb Leliwa. Nominał VI pod koroną. W otoku: GROS ARG SEX – REG POLONIÆ
Ogromnej rzadkości moneta - odmiana z takim połączeniem awersu i rewersu wraz z inicjałami SP nie występuje w katalogu Kopickiego. Na rewersie tarcze herbowe wygięte. Do tej pory znanych jest najprawdopodobniej tylko kilka egzemplarzy takiej odmiany. Żaden z nich nie był notowany na aukcji w Polsce. Wspaniała proweniencja, moneta z legendarnej kolekcji R. Mękickiego.
Rzadka moneta, szczególnie w takim stanie zachowania. Piękna, kolorowa patyna. Połysk menniczy.
Kopicki nie notuje