PRL. PRÓBA miedzionikiel 10 złotych 1958 Kościuszko bez napisu PRÓBA PCGS SP63 (MAX) (952)

9 660,00 zł

Cena wywoławcza:
5 000,00 zł

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Ekstremalnie rzadka moneta,  wybita w nakładzie zaledwie 5 egzemplarzy, w pięknym stanie zachowania. Delikatna patyna, połysk menniczy i idealnie zachowane detale.

Parchimowicz P 236a (cena amatorska)

Stan zachowania PCGS SP63 (MAX)
Waga slab
Średnica slab

Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL)
Aukcja 11e Grading
952