Jan II Kazimierz. Gulden (tymf, złotówka) 1661, Kraków NGC VF25 (MAX) UNIKAT? (283)

4 715,00 zł

Cena wywoławcza:
3 000,00 zł

Aw.: ICR DAT PRETIVM SERVATA SALVS POTIORQ3 METALLO EST
Rw.: XXX GRO POL A T MONET NOVA ARG REG POL 1661

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Ekstremalnie rzadka moneta z omyłkową datą 1661. Bardzo ładny egzemplarz jak na tak rzadką monetę. Resztki połysku menniczego. Delikatna patyna. Jedyny egzemplarz jaki przeszedł grading. Po raz pierwszy na aukcji w Polsce. O rzadkości monety świadczy również fakt, iż Tyszkiewicz wycenił ją na 60 marek w złocie i opatrzył znakiem zapytania, co było wskazówką dla kolekcjonerów, ze monety takiej w handlu nie spotkał.

Kamiński, Kurpiewski 474 (R7); Tyszkiewicz 60(?)

Stan zachowania NGC VF25 (MAX)
Waga slab
Średnica slab

Jan II Kazimierz
Aukcja 11e Grading
283