Władysław lV Waza. Talar 1640, Gdańsk PCGS XF40 (88)

14 950,00 zł

Cena wywoławcza:
5 000,00 zł

2016-10-22

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi, z wyłożonym koronkowym kołnierzem. Całość w obwódce sznurowej. Na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D LIT RVS PR
Rw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Ogony lwów pojedyncze. Nad tarczą wieniec laurowy z dwoma palmowymi liśćmi i siedmiolistną gałązką oliwną. Pod tarczą ozdobny kartusz z datą 1640. Pod łapami lwów inicjały G-R
W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSIS

Moneta w amerykańskim gradingu PCGS (XF40).

Bardzo ładny egzemplarz, stara patyna.

Kopicki 7567; Davenport 4356; CNG 222 IIc; Tyszkiewicz 10

Stan zachowania PCGS XF40
Waga Ag
Średnica 45,0 mm

Władysław IV Waza
Jubileuszowa Aukcja 10
88
2016-10-22