Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1593, Malbork NGC MS65 (MAX)
Cena wywoławcza:
1 000 PLN
1 955 PLN
2016-05-07
Najwyższa nota, jedyny egzemplarz, który otrzymał tak wysoką notę. Moneta z XVI wieku w tak znakomitym stanie zachowania występuje niezwykle rzadko. Wspaniałe detale i stara ciemna patyna z przebijającym połyskiem menniczym. Rzadki rocznik, szczególnie w takim stanie zachowania.
Literatura: Iger M.93.1.b
Stan zachowania:
NGC MS65 (MAX)
Srebro
Srebro