Polska XlX w. 10 groszy 1836 MW, Warszawa, PCGS MS64 najwyższa nota na świecie
Cena wywoławcza:
1 000 PLN
2 415 PLN
2015-10-03
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. W środku duża tarcza ze św. Jerzym w płaszczu. U dołu litery M-W
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 10 / GROSZY / 1836
Bardzo rzadki walor w takim stanie zachowania. Najwyższa nota gradingowa na świecie.
Menniczy egzemplarz drobnej monety XIX-wiecznej. Wspaniale zachowane detale, jak na ten typ monety oraz przepiękna niebieska patyna spod której bije intensywny połysk menniczy.
Literatura: Plage 98; Bitkin 1176